Bloom 74.42 Specialty Ceramic Vessel Bathroom Sink, 29.1"
Bloom Towel Stands & Multi-Towel Holders by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Bloom 74.42
Dimensions: 29.1" L x 16.5" W x 4.7" H
Free Shipping
$686.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Bloom 74.42 Specialty Ceramic Vessel Bathroom Sink, 29.1"
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Bloom 74.42 MMY | Matte YellowBloom 74.42 WG | Gloss White
Product Attributes
| Sku | Bloom 74.42 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 29.1" |
| Width | 16.5" |
| Height | 4.7" |
| Overall Dimensions | 29.1" L x 16.5" W x 4.7" H |
| Material | Ceramic |
| Installation Type | Vessel |
| Shape | Oval |
| Collection | Bloom |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







