DW BASKET PK Rattan Bathroom Wastebasket
Decor Bath Accessories and Complements by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
DW BASKET PK
Dimensions: 11.8" L x 11.8" W x 13.0" H
Delivery: Usually ships within 1-3 weeks
Free Shipping
$448.00
Product Overview
Introducing the DW BASKET PK, a modern round wastebasket that adds a natural element to your bathroom. Crafted from strong rattan in light or dark finishes, this 5-gallon capacity wastebasket is a blend of beauty and practicality, made in Germany as part of the Decor Bath collection. Its size is 11.8" L x 11.8" W x 13.0" H.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
DW BASKET PK Dark | Dark BrownDW BASKET PK Light | Light Brown
Product Attributes
| Sku | DW BASKET PK |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 weeks |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 11.8" |
| Width | 11.8" |
| Height | 13.0" |
| Overall Dimensions | 11.8" L x 11.8" W x 13.0" H |
| Material | Rattan |
| Shape | Round |
| Style | Traditional |
| Collection | Decor Bath |
| Manufacturer | Modo Exclusive |







