Smile 710 Round Freestanding Magnifying Makeup Mirror, 5x Magnification
Smile by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Smile 710
Dimensions: See Product Details
Free Shipping
$322.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Upgrade your vanity with the Smile 710 round freestanding magnifying makeup mirror. With 5x magnification, true-look glass, a swiveling base, and constructed from durable solid brass, it provides a distortion-free reflection in both polished chrome and matte black finish. Made in Germany as a part of the Smile collection, it assures for luxurious quality.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Smile 710 CR | ChromeSmile 710 GRM | Grey
Smile 710 MB | Matte Black
Smile 710 WM | Matte White
Product Attributes
| Sku | Smile 710 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 8.1" |
| Width | 6.3" |
| Height | 12.0" |
| Overall Dimensions | See Product Details |
| Material | Metal |
| Magnification | 5x |
| Mount Type | Freestanding |
| Collection | Smile |
| Shape | Round |
| Style | Modern |
| Manufacturer | Modo Exclusive |







