Smile 90 Round Freestanding Height Adjustable LED Lighted Magnifying Mirror, Face Sensor, Rechargeable Battery, 5x Magnification
Smile by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Smile 90
Dimensions: See Product Details
Free Shipping
$896.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Illuminate your beauty routine with the Smile 90 round freestanding Height Adjustable LED lighted magnifying mirror. Powered by a rechargeable battery and featuring a cool daylight white LED light, this premium mirror offers 5x magnification and distortion-free reflections, thanks to its true-look glass and facial sensor activation. Solidly constructed from brass and available in elegant finishes like polished chrome, matte white, and matte black, this German-made, height-adjustable mirror hails from the coveted Smile collection and stands tall at 15" - 17.3".
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Smile 90 BM | Matte BlackSmile 90 CR | Chrome
Smile 90 WM | Matte White
Product Attributes
| Sku | Smile 90 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 8.5" |
| Width | 8.5" |
| Height | 17.3" |
| Overall Dimensions | See Product Details |
| Material | Metal |
| Magnification | 5x |
| Arm Style | Height Adjustable |
| Mount Type | Freestanding |
| Wiring | Battery Operated |
| Features | Lighted |
| Collection | Smile |
| Shape | Round |
| Style | Modern |
| Manufacturer | Modo Exclusive |







