System 3570.001.09 Grab Bar in Polished Chrome, 17.6"
System by WS Bath Collections
Sku
System 3570.001.09
Dimensions: 17.6" L x 3.5" W x 44.8" H
Free Shipping
$1,008.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Boost the aesthetics and safety of your bathroom with our System 3570.001.09 grab bar in polished chrome. This modern 17.6 inch grab bar, exquisitely crafted from robust solid brass and finished with polished chrome, assures long-lasting durability. Ideal for both residential and commercial projects with installation hardware included, this product proudly hails from our premium System collection, shipped directly from Germany.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | System 3570.001.09 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 17.6" |
| Width | 3.5" |
| Height | 44.8" |
| Overall Dimensions | 17.6" L x 3.5" W x 44.8" H |
| Material | Metal |
| Collection | System |
| Mount Type | Wall Mount |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







