Baketo 52153 Towel Ring in Matte Black
Baketo Bathroom Accessories by WS Bath Collections
Sku
Baketo 52153.22
Dimensions: 2.0" L x 3.7" W x 1.6" H
Free Shipping
$189.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Add a touch of modern elegance with the Baketo towel ring in matte black, constructed from durable solid brass. It's designed for both residential and commercial use, embodying premium construction. Made in Italy, this accessory from the Baketo collection enhances any bathroom's aesthetics.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Baketo 52153.22 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 2.0" |
| Width | 3.7" |
| Height | 1.6" |
| Overall Dimensions | 2.0" L x 3.7" W x 1.6" H |
| Material | Metal |
| Collection | Baketo |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Manufacturer | WS Bath Collections |








