Bamboo 52892 Freestanding Ceramic Soap Dish in Glossy White
Bamboo Wood Bathroom Accessories by WS Bath Collections
Sku
Bamboo 52892.09
Dimensions: 6.1" L x 4.2" W x 1.2" H
Free Shipping
$91.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Introducing the luxurious Bamboo 52892 freestanding ceramic soap dish in glossy white. Made in Italy, this modern soap dish exhibits a freestanding installation and is constructed from strong and durable ceramic. With dimensions of 6.1" L x 4.2" W x 1.2" H, it adds a glossy finish to your bathroom decor and can be optionally paired with Bamboo towel bars from the same collection.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Bamboo 52892.09 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 6.1" |
| Width | 4.2" |
| Height | 1.2" |
| Overall Dimensions | 6.1" L x 4.2" W x 1.2" H |
| Material | Porcelain |
| Collection | Bamboo |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







