Bamboo 52896 Freestanding Ceramic Soap Dispenser in Glossy White, Bamboo Wood Pump
Bamboo Wood Bathroom Accessories by WS Bath Collections
Sku
Bamboo 52896.09
Dimensions: 3.0" L x 4.2" W x 4.6" H
Free Shipping
$217.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
The Bamboo 52896 freestanding ceramic soap dispenser in glossy white features a Bamboo Wood Pump for a modern and stylish touch in any bathroom. Constructed from sturdy ceramic, with a volume of 300mL, this Italian made soap dispenser ensures durability and long-lasting use. The freestanding installation allows the dispenser to be placed anywhere, measuring at 3.0" L x 4.2" W x 4.6" H, adding a tasteful elegance from the Bamboo collection.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Bamboo 52896.09 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 3" |
| Width | 4.1" |
| Height | 4.6" |
| Overall Dimensions | 3.0" L x 4.2" W x 4.6" H |
| Material | Porcelain |
| Collection | Bamboo |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |


