Elegance 80 Base Freestanding Bathroom Vanity, 31.5"
Elegance Bathroom Vanities by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Elegance 80 Base
Dimensions: 31.5" L x 18.0" W x 32.5" H
$1,064.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Experience the radiance of Spanish craftsmanship with the Elegance 80 Base freestanding bathroom vanity, a luxe vanity unit with a 31.5" base. Offering style and storage with two soft close drawers, a soft close door and high-gloss or wood finishes in four sophisticated shades: Gloss White, Anthracite, Sandy Grey, and Wenge. Fully assembled for your convenience, this vanity boasts a seamless handle design, sturdy chrome legs, and a hidden hanging bracket for reinforced resistance and precise depth regulation.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Elegance 80 AN Base | AnthraciteElegance 80 SG Base | Sandy Grey
Elegance 80 WE Base | Wenge
Elegance 80 WG Base | Gloss White
Product Attributes
| Sku | Elegance 80 Base |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 31.5" |
| Width | 18.0" |
| Height | 32.5" |
| Overall Dimensions | 31.5" L x 18.0" W x 32.5" H |
| Material | Wood |
| Sink Included | No |
| Mount Type | Freestanding |
| Style | Modern |
| Collection | Elegance Vanities |
| Manufacturer | WS Bath Collections |








