Gealuna A1331A Wall Mounted Corner Shower Shelf, Polished Chrome, 7.5"
Gealuna Bathroom Accessories by WS Bath Collections
Sku
Gealuna A1331A
Dimensions: 7.5" L x 7.5" W x 1.6" H
Free Shipping
$210.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Upgrade your bathroom decor with the Gealuna A1331A wall mounted corner shower shelf. This Italian made, polished chrome fixture has been crafted from solid brass for optimum durability, and features premium construction ensuring reliability whether used for residential or commercial projects. Measuring 7.5" L x 7.5" W x 1.6" H, this sleek shower shelf offers critical functionality combined with elegant design aesthetics and comes with installation hardware.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Gealuna A1331A |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 7.5" |
| Width | 7.5" |
| Height | 1.6" |
| Overall Dimensions | 7.5" L x 7.5" W x 1.6" H |
| Material | Metal |
| Features | Corner Installation |
| Collection | Gealuna |
| Mount Type | Wall Mount |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







