Red 023 Shower System in Polished Chrome, Includes Hand Shower and Rough-in Valve
Red by WS Bath Collections
Sku
Red 023
Dimensions: 5.9" L x 6.8" H
Delivery: Usually ships within 1-3 weeks
Free Shipping
$462.00
Product Overview
Experience luxury with the Red 023 shower system in polished chrome, featuring a convenient hand shower and an inclusive rough-in valve. Sturdily constructed from solid brass, it showcases a glossy polished chrome finish, a swiveling wall bracket, single lever controls for flow rate and temperature, and a useful diverter. As part of the distinguished Red Collection and made in Italy, this shower system measures 5.9" L x 6.8" H exuding unparalleled refinement and durability.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Red 023 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 weeks |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 5.9" |
| Width | 6.8" |
| Overall Dimensions | 5.9" L x 6.8" H |
| Material | Metal |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Collection | Red |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







