Speci 56310 Rectangular Beveled Edge Bathroom Wall Mirror, Reversible, 35.4" x 25.2"
Speci by WS Bath Collections
Sku
Speci 56310
Dimensions: 35.4" L x 1.2" W x 25.2" H
Free Shipping
$672.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
From WS Bath Collections comes the Speci 56310, a rectangular beveled edge bathroom wall mirror that brings a modern elegance to any space. Measuring 35.4" L x 25.2" H with a stainless steel frame, this mirror is reversible and showcases a 5 mm thickness for a sleek profile. It is a part of the Speci collection, made in Italy, and designed to offer unparalleled durability and reliability in both residential and commercial settings.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Speci 56310 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 35.4" |
| Width | 1.2" |
| Height | 25.2" |
| Overall Dimensions | 35.4" L x 1.2" W x 25.2" H |
| Material | Metal |
| Shape | Rectangular |
| Mount Type | Wall Mount |
| Features | Beveled |
| Collection | Speci |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |








