Track 70.35 Rectangular Ceramic Vessel Bathroom Sink in Glossy White, 27.6"
Track by WS Bath Collections
Sku
Track 70.35 WG
Dimensions: 27.6" L x 13.8" W x 3.9" H
Free Shipping
$1,428.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Track 70.35 by WS Bath Collections Vessel Bathroom Sink in Ceramic White. The Track 70.35 is from the Track Collection of Premium Design Oriented Vessel Bathroom Sinks. The Track Collection is inspired by the idea of containing and giving form to something that is changeable and fluctuating by nature, like water.
Dimensions
Features
Related Items
Product Attributes
| Sku | Track 70.35 WG |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 27.6" |
| Width | 13.8" |
| Height | 3.9" |
| Overall Dimensions | 27.6" L x 13.8" W x 3.9" H |
| Material | Ceramic |
| Features | Four Sides Glazed |
| Installation Type | Vessel |
| Sink Bowl Dimensions | 27.6" L x 13.8" W x 2.8" H |
| Shape | Rectangular |
| Collection | Track |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |








