Vintage 2403 Leather Bathroom Wastebasket in Black
Vintage by WS Bath Collections
Sku
Vintage 2403 BK
Dimensions: 9.1" Dia. x 11.8" H
Free Shipping
$161.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
The Vintage 2403 Leather Wastebasket is high-end wastebasket made of an MDF Structure and External Synthetic Leather. This beautiful vintage style round wastebasket is Made in Italy.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Vintage 2403 BK |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 9.1" |
| Width | 9.1" |
| Height | 11.8" |
| Overall Dimensions | 9.1" Dia. x 11.8" H |
| Material | Leather |
| Lid Type | Open Top |
| Shape | Round |
| Style | Traditional |
| Collection | Vintage |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







