Ambra 120F Base Freestanding Bathroom Vanity, with Chrome Legs, Base Only, 47.4"
Ambra Bathroom Vanities by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Ambra 120F Base
Dimensions: 47.0" L x 17.6" W x 32.9" H
$1,512.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Enhance your bathroom aesthetic with the eye-catching and practical Ambra 120F Base freestanding bathroom vanity. This vanity base is made in Spain and comes fully assembled with chic, bright chrome legs. Choose from luxury finishes including samara ash, nordic oak, and glossy white, each boasting an integrated handle, robust engineered wood structure and two soft close drawers with hidden parcel extraction runners.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Ambra 120F AN Base | AnthraciteAmbra 120F NO Base | Nordic Oak
Ambra 120F SA Base | Samara Ash
Ambra 120F SM Base | Matte Sand
Ambra 120F WG Base | Gloss White
Ambra 120F WM Base | Matte White
Product Attributes
| Sku | Ambra 120F Base |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 47" |
| Width | 17.6" |
| Height | 32.9" |
| Overall Dimensions | 47.0" L x 17.6" W x 32.9" H |
| Material | Wood |
| Sink Included | No |
| Mount Type | Freestanding |
| Style | Modern |
| Collection | Ambra Vanities |
| Manufacturer | WS Bath Collections |








