Filo 50013 Corner Shower Basket in Polished Chrome
Filo Modern Shower Baskets by WS Bath Collections
Sku
Filo 50013
Dimensions: 8.1" L x 10.4" W x 3.4" H
Free Shipping
$189.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
The Filo 50013 corner shower basket in polished chrome is a stunning, Italian-made accessory perfect for both residential and commercial use. Crafted from durable, high-quality brass with a sleek, polished chrome finish, this modern shower basket from the Filo collection provides an elegant storage solution. Measuring 8.1" L x 10.4" W x 3.4" H, the basket comes with all the necessary installation hardware for your convenience.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Filo 50013 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 8.1" |
| Width | 10.4" |
| Height | 3.4" |
| Overall Dimensions | 8.1" L x 10.4" W x 3.4" H |
| Material | Metal |
| Collection | Filo |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |








