Muci 54247 Single Lever Bath Mixer in Polished Chrome, Includes Hand Shower and Rough-in Valve
Muci Fittings by WS Bath Collections
Sku
Muci 54247
Dimensions: 7.9" L x 6.8" W x 2.5" H
Delivery: Usually ships within 4-8 weeks
Free Shipping
$1,218.00
Product Overview
The Muci 54247 single lever bath mixer is a luxury fixture fashioned out of solid brass, ensuring durability and strength. Its polished chrome finish complements its inclusive hand shower and rough-in valve, all enhanced by a unique diverter from the Muci Collection, authentically made in Italy. Sized at 7.9"L x 6.8"W x 2.5"H, this exquisite bath mixer redefines luxury and functionality for your bathroom space.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Muci 54247 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 4-8 weeks |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 7.9" |
| Width | 6.8" |
| Height | 2.5" |
| Overall Dimensions | 7.9" L x 6.8" W x 2.5" H |
| Material | Metal |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Collection | Muci Fittings |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







