Perla Wall Mounted Bathroom Column
Perla Bathroom Vanities by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Perla Column
Dimensions: 13.7" L x 12.5" W x 55.0" H
$938.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Enhance your bathroom aesthetics with the Perla wall mounted bathroom column, a stylish luxury fixture available in glossy white, natural oak, and grey pine finishes. Made in Spain from high gloss lacquered, engineered wood, this column features a soft closing door, a four-tier shelf with two glass shelves, and a hidden, resistant hanging bracket for a clean, streamlined look. Measuring 13.7" L x 12.5" W x 55.0" H, it even includes reversible doors and is CARB2 and TSCA compliant and certified for your peace of mind.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Perla COL01.000 GP | Grey PinePerla COL01.000 NO | Natural Oak
Perla COL01.000 WG | Gloss White
Product Attributes
| Sku | Perla Column |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 13.7" |
| Width | 12.5" |
| Height | 55.0" |
| Overall Dimensions | 13.7" L x 12.5" W x 55.0" H |
| Material | Wood |
| Mount Type | Wall Mount |
| Collection | Perla |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







