Smile 150 Round Freestanding Double Sided Magnifying Makeup Mirror, 5x/1x Magnification
Smile by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Smile 150
Dimensions: See Product Details
Free Shipping
$952.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Introducing the Smile 150 round freestanding double sided magnifying makeup mirror, a luxurious yet practical addition to any bathroom. Crafted in Germany from solid brass for utmost durability, this striking mirror is available in multiple elegant finishes, double-sided with 5x/1x magnification, and boasts a distortion-free reflection due to the superior True-Look glass. Available from the esteemed Smile collection, its freestanding design enhances convenience while its sleek aesthetic elevates your bathroom's decor.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Smile 150 BM | Matte BlackSmile 150 CR | Chrome
Smile 150 GM | Matte Gold
Smile 150 GS | Polished Gold
Smile 150 NM | Satin Nickel
Product Attributes
| Sku | Smile 150 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 6.7" |
| Width | 3.5" |
| Height | 19.7" |
| Overall Dimensions | See Product Details |
| Material | Metal |
| Magnification | 5x |
| Arm Style | Height Adjustable |
| Mount Type | Freestanding |
| Features | Double Sided |
| Collection | Smile |
| Shape | Round |
| Style | Traditional |
| Manufacturer | Modo Exclusive |







