Smile 91-92 Round Wall Mounted LED Lighted Magnifying Mirror, Face Sensor, 5x Magnification
Smile by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Smile 91-92
Dimensions: Mirror: 8.5" Diameter, Arm: 12.2"
Free Shipping
$742.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Illuminate your bathroom with the Smile 91-92 round wall mounted LED lighted magnifying mirror. With its facial sensor activation, 5x magnification, and cool daylight white LED light, this German-made accessory offers a distortion-free reflection that's perfect for detailed makeup application. Constructed from durable solid brass, it's available in polished chrome, matte white, and matte black finishes, and can be powered via hard wiring or a USB-C battery.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Smile 91 BM | Matte Black, RechargeableSmile 91 CR | Chrome, Rechargeable
Smile 91 WM | Matte White, Rechargeable
Smile 92 BM | Matte Black, Hard-Wired
Smile 92 CR | Chrome, Hard-Wired
Smile 92 WM | Matte White, Hard-Wired
Product Attributes
| Sku | Smile 91-92 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 8.5" |
| Height | 8.5" |
| Arm Extension | 12.2" |
| Overall Dimensions | Mirror: 8.5" Diameter, Arm: 12.2" |
| Material | Metal |
| Magnification | 5x |
| Arm Style | One Arm |
| Mount Type | Wall Mount |
| Wiring | Battery Operated |
| Features | Lighted |
| Collection | Smile |
| Shape | Round |
| Style | Modern |
| Manufacturer | Modo Exclusive |







