Logic 120 Base Double Freestanding Bathroom Vanity, 47.3"
Logic Bathroom Vanities by WS Bath Collections
Only %1 left
Sku
Logic 120 Base
Dimensions: 47.3" L x 18.0" W x 32.5" H
$1,036.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Upgrade your bathroom with the Logic 120 Base double freestanding bathroom vanity, measured with masterful precision at 47.3" L x 18.0" W x 32.5" H. This product that boasts of a fully assembled vanity base featuring four soft-close doors, a handle integrated in front and a sturdy structure made of engineered wood, doesn't compromise on style with its availability in gloss white, anthracite, sandy grey, or wenge finishes. This Spanish-made gem is designed for optimal convenience, sporting a bright chrome legged, free-standing installation paired with a hidden hanging bracket offering both resistance and depth regulation.
Dimensions
Features
Sku | Option Details
Logic 120 AN Base | AnthraciteLogic 120 SG Base | Sandy Grey
Logic 120 WE Base | Wenge
Logic 120 WG Base | Gloss White
Product Attributes
| Sku | Logic 120 Base |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 47.3" |
| Width | 18.0" |
| Height | 32.5" |
| Overall Dimensions | 47.3" L x 18.0" W x 32.5" H |
| Material | Wood |
| Sink Included | No |
| Mount Type | Freestanding |
| Style | Modern |
| Collection | Logic Vanities |
| Manufacturer | WS Bath Collections |








