Metric 38.50.60.002 Wall Mounted Clear Glass Bathroom Shelf, Brushed Stainless Steel, 23.6"
Metric by WS Bath Collections
Sku
Metric 38.50.60.002
Dimensions: 23.6" L x 5.1" W
Free Shipping
$350.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
Add a touch of elegance and durability to your bathroom with this luxurious Metric 38.50.60.002 wall mounted clear glass bathroom shelf. Expertly crafted in Spain from solid brass and brushed stainless steel, this shelf from the Metric collection exudes style and reliability, suitable for both residential and commercial projects. Installation hardware is included, simplifying assembly for this 23.6" long and 5.1" wide decorative and functional bathroom accessory.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Metric 38.50.60.002 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 23.6" |
| Width | 5.1" |
| Overall Dimensions | 23.6" L x 5.1" W |
| Material | Glass |
| Collection | Metric |
| Mount Type | Wall Mount |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







