Piedra Orion Yellow Travertine Designer Hand-carved Stone Bathtub in Yellow Travertine
Piedra by WS Bath Collections
Sku
Piedra Orion Yellow Travertine
Dimensions: 75.0" L x 48" W x 23.6" H
Delivery: Usually ships within 4-8 weeks
$15,330.00
Product Overview
Crafted in Italy, the Piedra Orion Yellow Travertine designer hand-carved stone bathtub marries luxury with unique craftsmanship. This freestanding bathtub is available in a wide range of stones including travertine and limestone, with customization in design, measurements, and finishes to create your perfect setup. Boasting a 75.0" x 48" x 23.6" dimension, this 'made in Italy' piece is the epitome of opulence and elegance.
Dimensions
Features
Product Attributes
| Sku | Piedra Orion Yellow Travertine |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 4-8 weeks |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 75.0" |
| Width | 48" |
| Height | 23.6" |
| Overall Dimensions | 75.0" L x 48" W x 23.6" H |
| Material | Stone |
| Collection | Piedra |
| Manufacturer | WS Bath Collections |






