WS Bath Collections Skyland 32138.01 Integrated Bathroom Sink, With Faucet Hole
Skyland Integrated Sinks & Consoles by WS Bath Collections
Sku
Skyland 32138.01
Dimensions: 47.4" L x 19.1" W x 5.9" H
$1,932.00
–
In Stock (ships within 1-3 business days)
Product Overview
The Skyland Collection by WS Bath Collections, Made in Italy, is a collection of thin-edge ceramic bathroom sinks that can be combined with steel structures. This elegant collection provides a solution to complete a bathroom with a sleek design without sacrificing storage space or functionality.
Dimensions
Features
Related Items
Product Attributes
| Sku | Skyland 32138.01 |
|---|---|
| Lead Time | Usually ships within 1-3 days |
| Stock Status | In Stock |
| Length | 47.4" |
| Width | 19.1" |
| Height | 5.9" |
| Overall Dimensions | 47.4" L x 19.1" W x 5.9" H |
| Material | Ceramic |
| Features | Four Sides Glazed |
| Installation Type | Drop-in |
| Sink Bowl Dimensions | 12.6" L x 12.6" W x 5.9" H |
| Collection | Skyland |
| Style | Modern |
| Manufacturer | WS Bath Collections |







